5 Mayıs 2010 Çarşamba

BALONLARIN ŞAŞKINLIĞI:)

Sevgili Velilerim, bir kaç gündür balonlara yaklaşmakta olan Anneler Günü ndeniyle aşağıdaki şarkıyı öğretiyorum.Annelerin en özlüsü

Tatlı dilli şen sözlüsü

Güler güzlü gül yüzlüsü

Benim annem, benim annemBen ağlasam o da ağlar

Yüreğini ateş dağlar

Hayatını bana bağlar

Benim annem, benim annemAçar bana kanadını

Melek koydum ben adını

Varlığımın tek kadını

Benim annem, benim annemŞarkıyı öğrenmeye başlamadan önce dikkatleri toplamak için, bu şarkının çok güzel bir şarkı olduğunu, annelerinizin bu şarkıyı söylediğinizde çok duygulanacağını vs.vs. anlattım. Bu dakikadan sonra tüm Balonlar şarkıyı daha severek ve istekle söylemeye başladılar. İlerleyen günlerde bir çok Balon yanıma gelerek şarkıyı annlerine söylediklerini ve annelerinin hiç duygulanmadığını ifade ettiler:) (Aramızda kalsın biraz bozulmuşlar:)

Şimdi; sizden ricam çocuklarınız bu şarkıyı sizlere söylemeye çalıştıklarında biraz duygulanabilir misiniz zahmet olmazsa:):)

3 yorum:

 1. şükriye hanım, daha okurken gözlerim doldu şiiri, birde çocuğumdan duysam ne olurum allah bilir?

  YanıtlaSil
 2. Feyza Hanım, işte budur:):)
  Çocuklar annelerinden bir tepki alamadıklarını söylediklerinde, acaba bu şarkı öylesine bir anne şarkısıda benmi çok duygusalım bu şarkıya fazla anlammı yükledim diye düşündüm açıkcası.
  Şimdi anlıyorum ki çocuklar evde annelerine şarkının tamamını ve melodisiyle söyleyemedi.Başkada bir açıklaması olamaz, çünkü her anne yavrusundan böyle bir şarkı işitse sizin ve benim gibi hisseder diye düşünüyorum:)
  Not:TV. programınızı izledim.Çok başarılıydınız, tebrik ederim:)

  YanıtlaSil
 3. arhan biraz söyledi utana utana oda bende çok duygulandık sarıldık birbirimize oğluşum az daha ağlayacaktı teşekkürler çok güzel

  YanıtlaSil