22 Şubat 2011 Salı

MESLEKLERi ÖĞRENİYORUZ

Verdiğim yönergelere göre (hızlı-yavaş-dur) koştuk.Bu oyun Balonların verilen komutları algılamalarına, uymalarına ve psikomotor becerilerinin gelişimine yönelikti.
Türkçe Dil etkinliğine başladığımızda Balonlara anne ve babalarının ne iş yaptıklarını sordum.Annelerinin evde anne, işte ise doktor, avukat, memur,telefoncu:),öğretmen olduklarına dikkatlerini çektim.Konuyla ilgili güzel bir sohbetten sonra Mesleklerle ilgili bir sunuyu bilgisayardan izledik.Slayt sunu onların yaş gruplarına uygun olup oldukça eğlenceliydi.
Ardından hepbirlikte çeşitli meslek grupları drama ettik.Aşağıda görüldüğü üzere Alper şoför, Berat ise kırmızı ışıkta geçilmemesi gerektiğini hatırlatan bir trafik polisi:)


Emre diş doktoru oldu, dişler günde en az 2 kere fırçalanmalı dedi:)
Emir, öğrencilerine yeni bilgiler öğreten öğretmen oldu:)
(söylemeden geçemeyeceğim çok başarılıydı:)Türkçe Dil Etkinliği sona erdiğinde en sevdikleri oyunlardan biri olan ''Kurt Baba'' oyununu oynadık.
Hatırlarsanız bu oyun çocuklara nezaket cümlelerini ve nerelerde kullanılacağını öğretmen bir oyundu.Artık müdahale etmeme gerek kalmadan öğrendikleri nezaket cümlelerini oyunda kullanıyorlar.
Ormanda gezeriken,
Kurt babaya rastlar iken
Kurt baba, kurt baba napıyorsun?
Yemek yiyorum
oooo afiyet olsun
Kurt baba napıyorsun?
Çamaşır yıkıyorum
ooo kolay gelsin vs. vs.Öğle yemeğinde hamburger vardı, Balonlar hamburgerlerini ,iştahla yediler:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder